DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Sabunlar Yüze Kullanılamaz.

LUXUN  gerçek doğal aramoterapik sabunları, cildimizi veya sağlığımızı koruyarak temizler, nemlendirir ve besin ögeleri sağlar  Yüz cildimizin vücut cildimizden daha hassas olduğu konusunda hemfikiriz, ancak bu nasıl sabunların yüze değil de sadece vücuda kullanılması gerektiği anlamına gelir? LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunları yüzünüzde kullanmak için tamamen güvenlidir. LUXUN gerçek doğal sabunları, deterjan, SLS, SLES, alkol, paraben, sorbat, silikon, sülfat, renklendirici ve koruyucu madde içermez.

Sıvı Sabunlar Kalıp Sabunlardan Daha Hijyeniktir.

Çoğu insan, hijyen faktörlerini öne sürerek kalıp sabun kullanma düşüncesinden korkar. Onlara göre bir sabun (özellikle lavaboda el yıkama sabunu), çoğu yıkanmamış ve kirli olan birkaç elden geçer, bu da onu mikroplar için üreme alanı ve dolayısıyla güvensiz ve hijyenik hale getirir. Ama hiç merak ettiniz mi, temizlik amaçlı bir ürün nasıl sıhhi olamaz? Sabunlar küf oluşturmaz veya mikroplar sabunlarda uzun süre yaşayamaz. Aslında sıvı sabunlarda mikroorganizmalar sıvı sabundan çok pompada birikebilir. Kalıp sabunu kullanmadan önce suyla durulayabilirsiniz, ancak kaçımız kullanmadan önce pompayı duruluyoruz? Sıvı sabunlar kesinlikle kalıp sabunlardan daha hijyenik değildir.

Doğal Sabunlar İyi Köpürmez.

LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunlar, sabun yapımı için farklı asit profiline sahip katı ve sıvı yağlardan yapılır. Kullanılan yağlardaki laurik asit köpük oluştururken, kullanılan yağlardaki oleik asit sabuna yumuşama özelliği kazandırır. Hindistan cevizi yağı sabunu en yüksek laurik aside sahiptir, bu nedenle köpürme sağlar. Bu aynı zamanda temizlemede özelliği olduğundan yüksek oranlarda kullanıldığında cildi kurutabileceği anlamına gelir. Zeytinyağında laurik asit miktarı son derece düşük ancak oleik asit miktarı oldukça yüksektir. Bu durum ise zeytinyağından yapılan sabunun son derece yumuşak ve nemlendirici olmasına rağmen çok düşük köpük oluşturması anlamına gelir. Yani temel olarak kullanılan katı veya sıvı yağlar doğal sabunlarda köpürme özelliğini belirler. LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunlar, doğru formülü oluşturmak için iyi bir yağ dengesine sahiptir. LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunları farklı köpük oluşturma ve temizleme kapasitesine sahiptir.

El Yapımı Sabunlar sodyum hidroksit İçerir.

Yağ asitleri (yağlar) ve bir alkali (sodyum hidroksit veya kostik soda) arasındaki kimyasal reaksiyon sabun yapar. Temel olarak, sodyum hidroksit yoksa sabun yapılamaz. Şimdi diyeceksiniz ki, içinde kimyasal sodyum hidroksit bulunan bir el yapımı sabun nasıl doğal kabul edilir? İçtiğimiz ve cildimizde kullandığımız suyun da H2O olduğu gibi, her gün kullandığımız şeker Sükroz (C12H22O11), Tuz (NaCl) ve sodyum hidroksit (NaOH). Daha önceki günlerde sodyum hidroksit odun küllerinden elde ediliyordu. Odun küllü su, mevcut sıvı ve katı yağlarla birleştirilerek sabun yapımında kullanılıyordu, ancak ne kadar yağa ne kadar odun küllü su konulacağı tahminler üzerinden gidiyordu. Ancak artık modern zamanlarda ağaçları/odunları yakmıyoruz, fabrikalarda üretiyoruz ve özel proğramlar kullanarak yağların içerdikleri yağ asitleri miktarlarına göre hesaplamalar yapıyoruz.

Sodyum hidroksit güçlü ve serttir, yani doğrudan dokunulduğunda cildinizi yakabilir, katı veya sıvı yağları sabuna dönüştürmek için sabun yapımında kullanılır. Yaklaşık 3 gün içinde üründe yok olur yani sabun ve gliserine dönüşür. Biz ürünlerimiz satışa sunmadan önce en az 4 hafta dinlendiriyoruz. LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunları kullanarak cildinize sodyum hidroksit sürmüyorsunuz!

El yapımı olsun veya olmasın doğal sabunların hepsi aynı.

Tüm yağlar eşit yaratılmamıştır! Bir ürün dedektifi gibi hareket etmek ve ürün etiketini incelemek önemlidir. Sentetik yağlar, yapay dolgu maddeleri, katkı maddeleri veya sentetik kokular gibi bileşenlere dikkat edin. Ne pahasına olursa olsun bunlardan kaçınmak isteriz. Bunlar, cildinizi tıkayabilecek veya tahriş edebilecek nispeten ucuz dolgu maddeleridir.

Cilt, pH 5.5 ile asidiktir. Sabunlar, pH> 9 ile alkalidir. Bazı sabunlar cildinizin yüzeyindeki yağı soyar, kuru bırakır ve kaybı telafi etmek için aşırı yağ üretmesine neden olur. LUXUN  gerçek doğal aromaterapik sabunları cildinizin değerli doğal yağlarını nazikçe koruyarak mükemmel bir şekilde temizlemek, nemlendirmek, besin ögeleri sağlamak için formüle edilmiştir. LUXUN Sabunlarını kullanarak sadece temizlemekten çok daha fazlasını yapıyorsunuz. Cildinizin kan ve lenf dolaşımını artırıyor ve daha net, daha parlak bir cilt için peeling yapıyorsunuz. LUXUN gerçek doğal aromaterapik sabunları ipeksi pürüzsüzlükte ve taze bir cilt sağlayarak cildinizin doğal ışıltısını yenileyerek güzel kokulu birakir

Yağ bazlı serum ve yüz yağları kullanmak gözenekleri tıkayabilir ve sivilceye neden olur.

Bu muhtemelen yüz yağları hakkında 1 numaralı yanılgıdır. Tıkalı gözeneklerin gerçek nedeni ise oldukça tersidir. Cildiniz kuruduğunda (bu nemli iklimlerde de olabilir), sebum üretimini artırarak yanıt verir. Genellikle, sabunlarda bulunabilecek sert temizleme maddeleri cildin doğal yağlarını soyma eğilimindedir. Bu, cildin aşırı tepki vermesine ve daha fazla yağ üretmesine neden olur. Sivilcelerin bir diğer nedeni de cilt bakımında kullanılan silikonlardır. Silikon içeren  ürünler,  nemi içeride tutmak için cilt üzerinde geçilmez bir tabaka oluşturur. Ne yazık ki, kiri ve teri de hapsederler, bu da hafif iltihaplanmalara neden olabilir ve tıkanmış gözeneklere ve akneye yol açabilir. Yağ bazlı serumlar yağlı cilt hissine neden olmaz ve gözenekleri tıkamaz.

Mineral yağlar veya sentetik yağlar gibi komedojenik yağlar da akneye neden olabilir. Bunlardan uzak durun ve cildi yeniden dengelemek için antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahip doğal kaynaklı yüz yağları kullanın. Cildi nemli tutmaya ve doğal bariyerini sert elementlerden korumaya yardımcı olurlar.

LUXUN 24 Ayar altınlı aromaterapik serum, cildi nemlendirebilen, antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahip, ciltte kaybolan yağları yenileyebilen ve aşırı sebum üretimini önleyerek cildi temiz, nemli tutmaya ve doğal bariyerini koruyabilen esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir.

Yağlı ciltli insanlar cildine yağ sürmemeli.

Gençken hormon dengesizliği ciltte aşırı yağ üretimine ve hatta hormonal akneye yol açabilir. Bununla birlikte, aşırı sebum üretiminin en yaygın nedeni, cildin yağ kaybından kaynaklanan nem seviyelerindeki dengesizliktir. Bu genellikle ciltte sert temizleyicilerin kullanılmasından kaynaklanır. Cilt sebumu, nem kaybını önlemede çok önemli bir işlevi yerine getiren omega 3 ve omega 6 yağları içerir. Kirli bölgelerde yaşayanların cildinde squalane sürekli olarak tükenir. Cildin yağlarını ve squalane'i yenilemek, cildi yağlı hale gelmemesi için dengeli tutmak için çok önemlidir. Yakın tarihli bir dermatoloji incelemesi, yüz yağlarının tüm cilt tiplerine nasıl fayda sağlayabileceğine dikkat çekiyor.

Sıcak iklimlerde yaşayan insanlar yağ bazlı serum ve yüz yağı kullanmamalıdır.

Daha sıcak iklimlerdeki insanlar daha çok terleyebilir. Ancak cildin nemli ve parlak görünmesine neden olan terleme, yağlılıkla karıştırılmamalıdır. Aslında, daha sıcak iklimlerde cilt sürekli olarak cildin vitaminlerini ve antioksidanlarını tüketen UV hasarına maruz kalır. LUXUN 24 Ayar altınlı aromaterapik serum ve yüz yağları cildi dengeli ve besleyici tutmak için cildin besinlerini yenilemenin en iyi yoludur.

Bitkisel yağlar bol miktarda nemlendirme özelliğine sahiptir ve LUXUN 24 Ayar altınlı aromaterapik serum ve yüz yağları cilt tarafından kolayca emilebilir, nemlendirilmiş ve pürüzsüz (yağlı değil) bir görünüm bırakır.

Bakteri oluşumunu önlemek için serumunuzda sentetik koruyucu olması gerekir.

Su bazlı ürünler, bakterilerin büyümesini önlemek için koruyucuya ihtiyaç duyarken, LUXUN 24 Ayar altınlı aromaterapik serum ve yüz yağı yağ bazlı olduğundan hiçbir şekilde sentetik koruyucular içermez.

Losyon ve krem, daha iyi nemlendirme için serum ve yüz yağıyla birlikte kullanılmalıdır.

Yağlar cildinizi losyonlardan veya kremlerden çok daha iyi nemlendirir ve nüfuz eder. Losyonları ve kremleri neyin nemlendirdiğini bilmek ister misiniz? Bu onların yağ bazlı bileşenleridir. Cildinizin lipid tabakasına nemlendiricilerden (su ve yağın birleşimi olan) çok daha iyi nüfuz ederler. Losyon ve kremlerinizi tamamen LUXUN gerçek doğal serum ve yüz yağları ile değiştirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Sadece nemi hapsetmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizi beslerler. Çoğu ürünün sahip olduğu tüm gereksiz bileşenlerden kaçınabilirsiniz. Hatta tüm vücudunuza, saçlarınıza ve tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz!

Yüz yağlarının hepsi aynı.

Tüm yağlar eşit yaratılmamıştır! Bir ürün dedektifi gibi hareket etmek ve ürün etiketini incelemek önemlidir. Sentetik yağlar, yapay dolgu maddeleri, katkı maddeleri veya sentetik kokular, silikonlar  gibi bileşenlere dikkat edin. Ne pahasına olursa olsun bunlardan kaçınmanızı öneririz. Bunlar, cildinizi tıkayabilecek veya tahriş edebilecek nispeten ucuz dolgu maddeleridir. LUXUN gerçek doğal serum ve yüz yağları en güvenli seçeneklerinizdendir. Cilt tarafından güvenle emilir, iltihabı ve tahrişi azaltır.

Yağ bazlı serum ve cilt yağları etkili yaşlanma karşıtı ürünler değildir.

LUXUN 24 Ayar Altınlı Aromaterapik serum ve yüz yağları antioksidanların güç merkezidir! Cildinizde kırışıklıkların artmasını istiyorsunuz cildi kuru ve nemsiz bırakın. Gerçek doğal LUXUN 24 Ayar Altınlı Aromaterapik serum ve yüz yağlarının cildinizi nemli tutacağını ve nem sağlıyacağını artık biliyorsunuz. Ayrıca, yaşlanmayı yavaşlatan, serbest radikalleri nötralize eden ve iltihabı yok eden antioksidanlar ve aktif bileşenler içerirler.

 

Kozmetik ürünler Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.

5324 sayılı Kozmetik Kanunu gereğince 30.03.2005 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığınca kozmetik ürünler için herhangi bir izin ve onay belgesi düzenlenmemektedir. Kozmetik ürünlerin ambalajında “Sağlık Bakanlığı onaylıdır/izni vardır” gibi ibarelere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı ülkemizde üretilen kozmetik ürünleri üreten firmaların talebi halinde firmanın sorumlu kimyagerleri tarafından ÜTS sistemine kaydedilmesini sağlamaktadır. LUXUN ürünlerimizde sorumlu kimyagerimiz tarafından Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemde kaydedilmiştir.

 

          www.luxun.com.tr © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyimini iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi için Çerez Politikamızı ve Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnini inceleyiniz.